НЕМА НА ЗАЛИХА

Xiaomi Mi Electric Bike QiCycle

Димензија на Тркало
This option is required
20" Тркала
Clear selection
SKU: Не е достапно Категорија
EAN:

Опис

Xiaomi Mi Electric Bike QiCycle

Димензија (отворен): 1247mm * 556mm * 928mm

Димензија (затворен): 1000mm * 450mm * 650mm

Модел на продукт: EF1

Параметри за производ

Рам:  Алуминиумски рам на собирање.

Предна вилушка: алуминиум

Запчаник на педали:  52T x 170mm алуминиумски

Цефка на седиште:  Алуминиум 33.9 x 580mm seat tube

Flower Drum:  Three-speed hub in the rear Shimano

Тежина:  14.5kg

Големина на тркала:  16 инчи

Wheel circumference:  1250mm

Моќност

Moќност на мотор:  250W

Oбртен момент на мотор:  7.3Nm

Максимална брзина на мотор:  20km/h

Параметри на батерија

Тип на батерија: 18650 battery pack

Издржливост: околу 45 km

Капацитет:  5800mAh / 208.8Wh

Полнење:  about 3 hours

Влезна струја: 

Charging limit voltage:   42V

Кочници

Braking method:  предна велосипедска кочница, задна специјална Shimano IM31 ролер кочница

Дистанца потреба за целосно застанување:  на суво не повеќе од 4m, на влажно не мовеќе од 15m (при брзина од 20km/h)

Поврзување

Дисплеј:  1.8″ 160 x 128 TFT screen

Безжична конекција:  Bluetooth 4.0 BLE

Електричен велосипед на склопување

Патувањето низ град никогаш не било по лесно и едноставно.
Издржливост 45km

18650 power lithium батерија

Дополна на сила на брзина

Комбинација на вашата сила и електричен мотор

Мониторинг на возењеото

Брзина, дистанца, снага, потрошувачка на калории

Дизајн на склопување

Компактен и лесен

Појачување на сила

Чувство на дополнување на вашата сила

Овој уред има вградено сензор за мерење на јачината на силата. Ја мери јачината со која што буткате на педалите и ја дополнува со електричниот мотор. Ова дава чувство како силата во вашите нозе се зголемува. Сето ова е изведено лесно и едноставно

Неверојатно искуство на возење велосипед

Со зголемување на силата на влечење преку вашиот монитор можете да го прилагодите возењето и помошта според вашите потреби.

Моќен 250W мотор вез вибрации и при најголема брзина

Споредбено со стандардните мотори овој мотор ви дава поголема сила на влечење

Мобилен компјутер

Возачкиот компјутер не само што им помага на возачот да се префрли меѓу четирите режими на помош, туку ги следи и податоците за возење на возачот во реално време: динамична моќност, брзина, километража, потрошувачка на калории итн., Овозможувајќи на возачот да биде во целосна контрола. Податоците за велосипедот се синхронизираат со облакот преку мобилен телефон, што им овозможува на возачите да гледаат во секое време.

Четири режими со помош на енергија за да се справите со различни потреби при возењето

Велосипедот на склопување со помош на електричен погон на Mijia Riding има четири вградени режими за возење, кои лесно може ги менувате преку возачкиот компјутер на дофат на вашата рака. Секој режим обезбедува различни зголемувања на моќноста и може да се вклучи во зависност од вашите потреби за возење. * Земете 60W човечко педлање како пример

 

Човек:
Електричен мотор:

Фитнес режим

Без електричен погон. Како редовен велосипед, овој режим е погоден за возење велосипед за време на вежбање и фитнес.

Еко режим

Електричниот погон природно ќе ја “зголеми” силата на педалата на човечкото стапало за 50%, ниската потрошувачка на енергија и долгата километража.

Баланс режим

Електричниот погод природно ќе ја “зголеми” педаличката сила на човечкото стапало за 100%, а електричната енергија и човечката моќ се избалансирани.

Екстра режим

Електричниот погод силата на човечка нога на природен начин ќе ја зголеми за 150% идеално за искачување на падина или спринт.

Xiaomi Mi Electric Bike QiCycle

Дополнителни информации

Брендови

Димензија на Тркало