14
СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ!!! Трае уште 1697328000
14
СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ!!! Трае уште 1697328000

KROSS LEVEL 3.0 – 29″

41,900 ден

: 35,600 ден

41,900 ден

: 35,600 ден

Димензија на Тркало
This option is required
29" Тркала
Димензија на рам
This option is required
19" Рам
Clear selection

SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

 • Материјал на рамка  :Aluminium Lite
 • Амортизер : SR SUNTOUR XCM RL (travel 100mm, remote lockout)
 • Предна главина  : Joy Tech D041DSE (100mm, 32H)
 • Задна главина : Joy Tech D142TSE (135mm, 32H)
 • Гуми :Schwalbe Smart Sam (27.5″x2.1″; 29″x2.1″)
 • Обрачи :Kross Disc (aluminium, double wall, 27,5″; 29″)
 • Преден менувач :Shimano Altus FD-M371 (31,8mm)
 • Заден менувач : Shimano Alivio RD-M4000
 • Предна кочница :Shimano Disc BR-M315 (disc, hydraulic, rotor: 27,5″: 160mm; 29″: S/M/L 160mm; XL 180mm)
 • Задна кочница : Shimano Disc BR-M315 (disc, hydraulic, rotor: 160mm)
 • Рачки за кочници : Shimano BL-M315 (hydraulic)
 • Менувачи (шалтери) :Shimano Altus SL-M2000 (3×9)
 • Среден погон :SR Suntour XCM (44/32/22T)
 • Средна осовина  :FP-B902-2J, 113mm
 • Ланец : Shimano CN-HG53
 • Запчаник : Shimano Alivio CS-HG400 (11-34T)
 • Волан : Aluminium (27,5″: 700mm; 29″: 720mm, 31.8mm)
 • Стем : Aluminium (27,5″: S-80mm, M-90mm; 29″: S-80mm, M-90mm, L-100mm, XL-110mm, 31.0mm, rise 7°)
 • Колче : Aluminium (27,5″: S/M-350mm; 29″: S/M-350mm, L/X-400mm, 27.2mm)
 • Гарнитура :FP-H816 (1-1/8″)
 • Седиште :   Kross VL-1353
 • Рачки  : Kross Scale
 • Педали :FP-917N

Дополнителни информации

Димензија на Тркало

Подкатегорија

Варијанта

Брендови

Димензија на рам