10
10
10
10
10

KROSS HEXAGON 5.0 – BLACK_ LEMON GLOSSY

3D model

Original price was: 35,600 ден.Current price is: 32,200 ден.

: 25,850 ден

Original price was: 35,600 ден.Current price is: 32,200 ден.

: 25,850 ден

Димензија на Тркало
This option is required
29" Тркала
Димензија на рам
This option is required
17" Рам 19" Рам 21" Рам 23" Рам
Clear selection

SKU: Не е достапно Категорија
EAN:

Опис


KROSS HEXAGON 5.0

KROSS Hexagon 5.0 е велосипед кој може да ве воведе во планински велосипедизам, а во исто време лесно ќе послужи и како велосипед за безбедно патување до работа или викенд патувања.

KROSS Hexagon 5.0 е продолжение на мислата што не води при дизајнирањето на претходните генерации на овој велосипед. Тоа не е само нова боја на рамката – подобривме многу мали детали што се претвораат во задоволство и удобност при возењето.

Опрема за секој терен

KROSS Hexagon 5.0 е совршен избор за секој што бара универзален велосипед. Докажаниот погон Shimano со 24 степени на пренос обезбедува непроблематична и евтина работа. Задниот менувач Shimano Acera M360 го олеснува менувањето дури и на груб терен и бара помалку внимание од пониските групи. За да обезбедиме сигурност при сопирање во сите услови, го опремивме KROSS Hexagon 5.0 со хидраулични диск сопирачки, обезбедувајќи поголема моќ на сопирање од класичните V-сопирачки. Тоа е исто така многу поголема и попрецизна модулација на силата на сопирање отколку во случајот со механичките диск сопирачки.

Вилушката за суспензија SR Suntour XCE28 со патување од 80 мм ќе ги измазне сите нерамнини на патот и ќе ви помогне да надминете различни пречки што може да ви застанат на патот додека уживате во возењето велосипед. KROSS Hexagon 5.0 е достапен во две големини на тркала – 27,5 инчи и 29 во сите големини на рамката. Без оглед на избраниот дијаметар на тркалата, тие се опремени со 2,1” Mitas Ocelot V85 гуми кои се погодни за лесен терен.

Технологии кои се користат во производството на рамката

Рамката KROSS Hexagon 5.0 е изработена од алуминиум со перформанси. Оваа алуминиумска легура му дава на велосипедот вкочанетост и отпорност на кршење и оштетување. Во исто време, тоа е релативно лесен материјал кој може да изненади многу велосипедисти со своите својства. Рамката е обложена со прав, што значи издржливост на бојадисувањето и нејзина отпорност на механички оштетувања.

.

  •     

Frame and fork

БОЈА ФИНИШGLOSSY
РАМКА МАТЕРИЈАЛALUMINUM PERFORMANCE
АМОРТИЗЕРSR SUNTOUR XCE 28
ГОЛЕМИНА НА АМОРТИЗЕР80MM
ПРЕДЕН МЕНУВАЧSHIMANO TOURNEY TY700
ЗАДЕН МЕНУВАЧSHIMANO ACERA M360
МЕУВАЧИ НА БРЗИНИ ШАЛТЕРИSHIMANO ST-EF505
ПРЕДЕН ПОГОНSHIMANO TY301
ЗАПЧАНИЦИ НА ПРЕДЕН ПОГОН42T-34T-24T / 175MM
ЗАДЕН ЗАПЧАНИКSHIMANO HG200
ГОЛЕМИНА НА ЗАПЦИ12-32T
БРЗИНИ24
СЕДИШТЕBSA 68MM
ЛАНЕЦYBN S8

Wheels

ПРЕДНА ГЛАВИНАGL-B43F-DS
ЗАДНА ГЛАВИНАGL-B43R-DS
ТРКАЛАKROSS
ГУМИMITAS OCELOT V85 29X2.1

Brakes

ПРЕДНА КОЧНИЦА ХИДРУЛИЧНАSHIMANO MT200
ЗАДНА КОЧНИЦА ХИДРАУЛИЧНАSHIMANO MT200
РАЧКИ КОЧИЦИSHIMANO EF505
ДИСКОВИDISC (160)

Components

ВОЛАНALUMINUM 680 MM 31.8
СТЕМALUMINUM 75MM / 31.8 / 7 °
СЕДИШТЕKROSS
КОЛЧЕALUMINUM 27.2X300
РАЧКИKROSS HANDY
ПЕДАЛИMATERIAL

HEXAGON 5.0 GEOMETRY

SIZEXS (15 ‘) 27.5 “S (17 ‘) 27.5 “S (17 ‘) 29 “M (19 ‘) 29 “L (21 ‘) 29 “XL (23 ‘) 29 “
INCREASE153-165165-174174-180180-188188-195195-205
THE SIZE OF THE WHEELS27.5 “27.5 “29 “29 “29 “29 “
FS – FRAME SIZE151717192123
ST – LENGTH OF THE SEAT TUBE380430430480530580
TT – EFFECTIVE LENGTH OF THE TOP TUBE555575586609627640
HT – HEAD TUBE LENGTH115125120130140160
SA – SEAT TUBE ANGLE72.572.572.572.572.572.5
HA – HEAD TUBE ANGLE707069696969
CS – CHAINSTAY LENGTH435435444444444444
WB – WHEEL BASE102810481095111911381152
REACH363380385405420428
STACK610619636646655674
BBDROP454560606060
STEERING WHEEL WIDTH680680680680680680
SEAT POST300300300350350350
CRANK ARM LENGTH175175175175175175
THE STEM75757590105105
LIBRA13.814.214.2815.21515.1

Дополнителни информации

Брендови

Димензија на рам

, , ,

Димензија на Тркало

Подкатегорија