MS ENERGY i10

Одберете опција

ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ

EAN: N/A

Опис

MS ENERGY i10

Преклопниот електричен велосипед е нов член на семејството МС Енергија чии големи тркала од 20 “го прават возењето удобно без запирање на удари и пречки вообичаени на градските патишта. Е-велосипедот i10 заштедува време и пари во градот и е идеален придружник за патување што лесно можете да го свиткате и да го ставите во багажникот.
Неговата батерија може да достигне до 50 км, има три електрични брзини, во зависност од тоа колку забрзување сакате. Покрај електромоторот, е-велосипедот i10 има и 6 брзини на Shimano, така што не мора да го палите моторот ако сакате само да педалите. Но, ако сакате помош од електричен мотор додека возите, само свртете ги малку педалите!

25 км на час

макс. брзина

36 V, 7,5 Ах

батерија

Спецификации

Големина на тркалото20 “
Максимална брзина25 км на час
Тип на рамкаЛегура на магнезиум
БојаЦрна
Мотор250W
Макс моќност (врв)
Батерија36V, 7,8 Ах
Време на полнење4-5 ч
Опсег45-50 км
Вид на сопирачкапредни и задни сопирачки за дискови
Максимално оптоварување120 кг
Суспензија
Дополнителни опцииМожност за преклопување
Тежина
ЕкранДа, ЛЦД
СветлинаДа, предно и задно LED светло, стоп светло

Дополнителни информации

Брендови

,

Димензија на рам

Димензија на Тркало